Arrow Konusu

arrowwallpaper

Dc Comics’in yaratılarından birisi olan Arrow dizisi içerik olarak Batman serisini andırıyor. Gerçekte Green Arrow olarak bilinen Oliver Queen rolünde StarLight şehrinin en zengin ailelerinden birisi sayılan Queen ailesinin erkek çocuğu. Oliver rolünde Stephen Amell oynuyor ve dikkat çekici bir oyunculuk sergiliyor ki benim fikrim sinema filmlerine göz kırpacak bir rolde şu an. Diğer ana karakter ise Laurel karakterini canlandıran Gossip Girl ve Supernatural’dan tanıdığımız Katie Cassidy. Katie her ne kadar ayrı olsalar da Oliver’ın gönlünde yeri olan birisi. Dizi’de Avukat rolünde yani bir nevi Oliver’ın hedefleriyle Laurel’ın savaştığı kişiler aynı kişiler oluyor.

Arrow_review_1600-1

Dizi’nin başlangıç serüveni ise şöyle gerçekleşiyor. Oliver Queen babasıyla çıktığı yat gezisinde kaza geçiriyor ve bir ada’ya düşüyor. Ada’yı ıssız sanarken karşımıza flashback eşliğinde belli aralıklarla Oliver’ın ada serüveni geliyor. Tam 5 yıl boyunca yaşam mücadelesi verdiği adadan kurtulduğunda ise Babasına verdiği sözü yerine getirme çabası içine giriyor Oliver. Geceleri de var olan suç şebekesini çökertmek için kukuletalı bir karaktere dönüşüyor.Kendi yaptığı oklar ile avcı kılığında kötüleri avlıyor. Starlight şehri tehlikeli aynı Gotham şehri gibi.

Dizi ilk başlarda Batman’i farklı kalıplara sokup önümüze getiriyorlar düşüncesi uyandırabilir ama bölümler ilerledikçe gizlenen şeylerin ortaya çıkması ve konu bütünlüğü sıkmıyor. Dizi şu an 1.sezonunda en son 9.bölüm yayınlandı ve ara final dönemine girdi. Macera meraklıları için izlenmeye değer bir dizi.

Alper

Tiyatro-Sinema-Tv Oyunculuğu öğrencisi yetmez bir de Seslendirme ve Dublaj Sanatçısı.

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookPinterestFlickr


Bu yazıda 1 yorum var.

  1. Mert diyor ki:

    Güzel yazı, eline sağlık. Batman havasından koparsa sağlam gidebilecek bir dizi bence de. ;)