The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) Konusu

Geldik tanıtımı beklenen diziye. :P Şaka bir yana, bu yılın Game of Thrones ile beraber en iyi çıkış yakalayan dizisi kuşkusuz The Walking Dead. Dizi, bir çizgi roman uyarlaması olarak AMC kanalı tarafından 6 bölümlük bir ilk sezon ile başladı. Ama hayranları için çok kısa sürdü diyebilirim. Dizi izlendikten sonra gelen isyan tabiki haksız değildi sonuçta altı bölümlük sezon mu olur? :D Zaten diziye başladığınız ilk an bir Resident Evil havası vermekte dizi Neyse, Türkiye’de Cnbc-e tarafındanda türkçe dublajı yapılıp izleyicilere sunulan Yürüyen Ölüler benim gözlemime göre ülkemizde de çok sevildi.

The Walking Dead konusundan biraz bahsetmek gerekirse, tüm dünyayı saran bir hastalığın insanları nasıl birer zombiye dönüştürdüğünü anlatmakta dizi. Başrolümüzde bir Rick Grimes (Andrew Lincoln) adında bir şerif var. Şerifimiz birgün uyandığında kendini hastahanede bulur ve dışarı çıktığında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını, karısının ve çocuklarının kaybolduğunu hatta ortalıkta hiç insan kalmadığını görür. Çok detaya inmeden söylemem gerekirse sezon boyunca kahramanımızın; bu insanlara ne olduğunu, zombileri yenmenin yollarını, tanıştığı son yaşayan insanlar ile beraber hayatta kalma mücadelesini ve en önemlisi ise ailesini yılmadan arayışını izleyeceğiz diyebilirim.

2. Sezonu da garantileyen The Walking Dead kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi, henüz başlamamışlar için. Zaten IMDb sitesi de 10/8.8 puan vermiş. ;) Benim puanım ise 10/8.0 olurdu sanırım dizi için. Unutmadan söylemek gerek dizide sık gördüğümüz bir diğer kişi ise Prison Break dizisinden tanıdığımız sempatik oyuncu Sarah Wayne Callies. Dizinin resmi internet sitesi ise burada.

Bir fikir edinmeniz için Yürüyen Ölüler ilk sezon fragmanını veriyorum aşağıda…

Mert

Film ve dizi bağımlısı mühendis adayı. Bol bol izler, yan gelip yatar. Arada bir de buraya yazar.

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook


Bu yazıda 3 yorum var.

 1. Felix diyor ki:

  Prison Break’den Sarah’ın performansıda çok iyi tabii ki eşi andrew’in oyunculuğunuda unutmamak gerek :)
  2.Sezonu dört gözle bekliyorum ilk defa bu kadar kaliteli bir zombi yapımı izliyorum hakkını vermişler.

 2. Müzik İndir diyor ki:

  Ah TWD. hastasıyım şu dizinin :D

 3. ZoMbİeeee diyor ki:

  bayılıyom bu filme … zombi filmlerinin hepsini çokk severim ve testere,korku kapanı,halka gibilerine bayılılrm bunlara hep ablamla izleriz.(paranoblaktıf de var :Dizleyenler bilir :s